wtorek, 18 listopada 2014

Studniówka Bez Kiczu

Bal studniówkowy to jedno z wielu wydarzeń w życiu człowieka, które warto zachować we wspomnieniach.  Na przestrzeni lat impreza ta znacznie ewoluowała.  Kiedyś bale realizowane na salach gimnastycznych przy muzyce z magnetofonu – dziś odbywają się w ekskluzywnych restauracjach z oprawą powierzoną konferansjerowi i zespołom muzycznym. Cały rozmach związany z przygotowaniami, także uległ rozwojowi. Uczniowie przed balem bardzo dokładnie przygotowują się  poprzez zakup odpowiedniego modnego stroju, wizytę u fryzjera - kosmetyczki. Bardzo często zaobserwować można młodzież podjeżdżającą na bal wynajętymi limuzynami, a wszystko po to, aby w tym ważnym dla nich dniu wypaść jak najlepiej.

Na całym świecie, jak również w większych miastach w Polsce, rozwojowi uległ sposób dokumentacji tego typu imprez. W Fotografii Ślubnej usługi  typu  Foto Video wielkimi krokami przestają istnieć z prostych przyczyn – nikt nie jest w stanie jedną ręką kadrować zdjęcia, a drugą rejestrować materiału video. Pamiętane przez naszych rodziców firmy, które w pakiecie oferują film oraz zdjęcia działają na sprzęcie sprzed minimum 15 lat. Ich wiedza również pozostawia wiele do życzenia.
Jeśli nowożeńcy przekonali się, iż należy iść z postępem i najnowszymi trendami, tak również maturzyści zaczynają patrzeć inaczej na przedmiotową kwestię. Narzucane przez nauczycieli lub radę rodziców osoby uważające się za pionierów w dziedzinie rejestracji bali nie przykładają się nawet do rzeczy tak błahych jak coroczna zmiana podkładu muzycznego lub menu wprowadzającego i  kończącego materiał wideo.

Jeśli chodzi o zdjęcia to bez wątpliwości możemy mówić o tragedii. Fotografie płaskie, prześwietlone , bezmyślnie kadrowane w końcu zaczynają razić nie tylko profesjonalnych fotografów, ale również osoby zainteresowane samym tematem. Wielu byłych maturzystów potwierdza, iż po otrzymaniu materiału zdjęciowego oni sami w najlepszym przypadku widoczni są na jednym zdjęciu, często jednak zdarza się,  iż osoby nie odnajdują się w ogóle. 
Dlaczego tak się dzieje?
Przeciętny bal studniówkowy to 5 klas maturalnych, każda klasa to 20 osób co wraz z osobami towarzyszącymi oraz gronem pedagogicznym daje średni wynik 250 osób. Dla czytelnika wydawać się może, że  jest to ilość całkowicie do ogarnięcia dla jednego fotografa, bo przecież nieraz byliśmy na weselu z podobną ilością gości. Niby tak, tylko że w fotografii ślubnej dobry fotograf rozgranicza sobie osoby najważniejsze poczynając od młodej pary, poprzez rodziców, rodzeństwo, dziadków, wujków itd. Rzecz jasna osoby najważniejsze uchwycone będą na znacznie większej ilości zdjęć. Na studniówce każda osoba jest tak samo ważna i chce być na takim samym poziomie jak jego rówieśnicy.

Aby zapewnić jakość reportażu na właściwym poziomie wiele klas decyduje się na indywidualne zatrudnienie fotografa co skutkuje samymi pozytywami. Po pierwsze koszt takiej inwestycji kształtuje się w przedziale 20-50zł od pary co sprawia, iż jest to cena bardzo atrakcyjna. Fotograf mający doświadczenie w zawodzie bez problemu jest w stanie uwiecznić  50 osób na jednakowym poziomie. Mając taką liczbę ludzi możliwe jest wykonanie ujęć  grupowych, jak również portretów poszczególnych par. Osoba zawodowo wykonująca zdjęcia jest w stanie wtopić się w tłum i wykonywać jakże uwielbiane naturalne ujęcia bez zbędnego pozowania podczas zabawy tanecznej.
To od Was drodzy uczniowie zależy jak w przyszłości będziecie wspominać swoją studniówkę, to Wy innym powierzycie przygotowanie waszego wyglądu, sali balowej, oprawy muzycznej, ale przede wszystkim dokumentacji z przebiegu wydarzenia. Po przeczytaniu listu proszę o udostępnienie innym. Dokonajcie odpowiedniego wyboru i postawcie na profesjonalizm.

Aby zapoznać się z moją ofertą dotyczącą dokumentacji imprez typu studniówka zapraszam do kontaktu.
Zainteresował Cię powyższy temat zapraszam do dyskusji.

POZDRAWIAM
Andrzej Pala 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz